Založ si blog

Nepotrebujeme feminizmus!

Je celkom neodškriepiteľné, že medzi ženami a mužmi sú rozdiely ako fyzické, tak psychické. Z toho logicky vyplýva, že niektoré úlohy a povinnosti vedia lepšie plniť muži, iné zas ženy. Je to veľmi výhodné, pretože rozličných problémov, ktoré ľudstvo pred sebou má, je obrovské množstvo. Ak sa ženy a muži dopĺňajú, môžu ich lepšie riešiť. Feminizmus však nechce o nejakom dopĺňaní sa ani počuť – jeho cieľom je ľudstvo zjednotené na jednej platforme. Paradoxné pritom je, že táto platforma by mala mužské charakteristiky.

Feminizmus je bojom o moc. Špičkovým feministkám na ženách nezáleží – ukázala to veľmi jasne ich mimoriadne slabá reakcia na zvyšovanie dôchodkového veku žien. Feministky ženami v podstate opovrhujú a tá, ktorá chce byť doma a starať sa o svoju deti je pre ne menejcenná. (Typické pritom je, že keď nejaký muž chce ostať doma a starať sa o deti je pre ne hrdinom). A hrdinkou je pre ne taká žena, ktorá zabudne na svoju ženskosť a chová sa ako chlap.

Tu treba zdôrazniť, že nespravodlivosť existuje. Ako príklad si zoberme dve odvetvia medicíny – chirurgiu a pediatriu. Muži sa viac hodia na chirurgiu, pretože majú lepšiu priestorovú predstavivosť a väčšiu agresivitu. Ženy sú lepšie v pediatrii – majú lepšie verbálne schopnosti, sú jemnejšie a vedia lepšie zaobchádzať s deťmi. Chirurgovia však vo všeobecnosti lepšie zarábajú a požívajú väčšiu úctu než pediatri.

Podľa feministických predstáv by sa táto zrejmá nespravodlivosť vyriešila, keby 50% chirurgov boli ženy a 50% pediatrov muži. V skutočnosti by to viedlo k poklesu úrovne v oboch odvetviach. Ak si aj niekto myslí, že to je cena, ktorú treba za zrovnoprávnenie zaplatiť, rýchlo zmení svoj názor, keď sa stane pacientom. Správnym riešením je zvýšiť platy a postavenie pediatrov na úroveň chirurgov.

Prirodzene, žiadna žena by nemala mať zakázané byť chirurgičkou zato, že je žena. A ak má talent, mala by byť povzbudená, aby sa ňou stala – ale nie viac ako by mal byť povzbudený talentovaný muž.

Masové povzbudzovanie administratívnymi prostriedkami, ako je tzv. pozitívna diskriminácia, alebo stanovenie kvót určujúcich zastúpenie žien, okrem toho že je nespravodlivé, znamená mrhanie prostriedkami a naháňanie nesprávnych cieľov. Tieto opatrenia medzi iným poškodzujú tie ženy, ktoré sa vypracujú na vrchol vďaka svojim schopnostiam a tvrdej práci. Budú podozierané, najmä svojimi neúspešnými konkurentmi,  z toho že jednoducho ťažia zo systému kvót. Prirodzene, že to nepridá k medziľudským vzťahom na pracovisku ani inde.

Riešenie nespravodlivostí, ktoré skutočne existujú, spočíva vo zvýšení spoločenského rešpektu a v náležitom odmeňovaní toho, čo je skutočne ženské, ako napríklad materstvo. Ale hoci je každému zrejme, že dobré matky vychovávajú dobrých občanov, tendencia je tu skôr opačná. A počul niekto niekedy feministky vyzdvihovať hodnoty materstva?

Taktika používaná feministkami spočíva v neprestajnom vyvolávaní káuz a ich testovaní na súdoch. Ak prehrajú, nič sa nestane – budú ďalšie kauzy. Ak vyhrajú, získajú precedens. Takýto postup je pravdepodobne legitímny. Na nešťastie mnohé kauzy sa vyznačujú priam podliackou zákernosťou a trpia pri nich nevinní ľudia.

Som silným prívržencom EU a myslím, že budúcnosť Slovenska je v zjednotenej Európe. To však neznamená, že by sme mali mechanicky prijímať nezmysly produkované niektorými zrejme zakomplexovanými eurokomisármi, bez ohľadu na ich gender. A feminizmus medzi takéto nezmysly nepochybne patrí – je falošný, kontraproduktívny a spoločensky škodlivý. Nepotrebujeme ho.

Európa – ako ďalej

15.10.2016

Pred dva aj pol rokmi som tu písal o vzniku mocenských blokov vo svete. Správne som odhadol pravdepodobnosť presunu Veľkej Británie z EÚ do akéhosi anglosaského bloku. Podcenil som však rolu viac »

O Brexite, paradoxoch a sankciách

25.06.2016

Výsledok nedávneho referenda vo Veľkej Británii prekvapil a trúfam si povedať, že aj sklamal mnoho ľudí. Paradoxne medzi sklamanými sú aj tí, čo EU nenávidia – títo predpovedali tesnú viac »

Muselo ísť o väčšie postihnutie srdca

23.04.2016

píše sa v titulku dnešnej Pravdy. Je neuveriteľné, ako je dobabraná PR časť informácií o stave premiéra. „Rodina“ si vraj neželá aby verejnosť bola podrobnejšie informovaná. Nedá mi viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 45
Celková čítanosť: 113090x
Priemerná čítanosť článkov: 2513x

Autor blogu

Kategórie